Jestem kobietą przedsiębiorczą, pomysłodawczynią i fundatorką platformy informacyjno-networkingowej www.KobietaPrzedsiębiorcza.com. Prowadzę działalność gospodarczą od 1989 roku. Zajmuję się między innymi marketingiem, który traktuję jako narzędzie pozwalające przekuć przedsiębiorczość w niezależność.

Według mnie „życie jest po to, żeby było fajnie!”. Ma to bezpośredni związek z pieniędzmi, bo one podobno szczęścia nie dają, ale bardzo temu szczęściu pomagają. Pieniądze „leżą na ziemi”, jednak trzeba się po nie schylić. Jedni wiedzą jak to robić, inni nie, ale próbują, nie czekając biernie, aż ktoś im pomoże, bo „się należy”…

Przedsiębiorczość to stan ducha, a nie zawartość portfela. Działanie, poszukiwanie, kreatywne myślenie, współpraca – to właśnie jest przedsiębiorczość!

„Spotkanie” biznesu www.makprint.pl i postawy społecznej www.ambas.pl zaowocowało powstaniem tej platformy. Skupia ona i promuje działania na rzecz aktywizacji zawodowej ludzi przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy pracą a odpoczynkiem, czasem na rozwój i rodzinę. Prezentujemy sylwetki przedsiębiorców, którzy z powodzeniem wcielają te postawy w życie w myśl zasady „podziel się doświadczeniem…”. Potraktujcie to jako inspirację do zmiany.

Równowagę łatwiej jest osiągnąć we własnej firmie, przedsiębiorstwie rodzinnym, niż będąc anonimowym ogniwem dużych bytów. Zainicjowanie i prowadzenie własnego biznesu wymaga wielu umiejętności „miękkich” i „twardych”. To właśnie chcemy zaoferować ludziom przedsiębiorczym.

Kobieta Przedsiębiorcza.com jest wirtualną przestrzenią, która służy wymianie informacji i doświadczeń. Według nas kluczem do sukcesu są: networking – współpraca i mentoring – najstarsza metoda uczenia ludzi przez ludzi.

Biznesaria – to miejsce spotkań w realnym świecie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy.

Maria Jolanta Dakowska
Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet