Akademia przedsiębiorczości Mentor, Wydarzenia

Otwarcie Akademii Przedsiębiorczości Mentor

15 marca ruszyła Akademia Przedsiębiorczości MENTOR. Odbyło się to dokładnie w 30. rocznicę powołania do życia Agencji Wydawniczej MakPrint, która jest jej pomysłodawcą.

Rok 1989. W Polsce to był rok szczególnych zmian. Rok okrągłego stołu, kiedy wiele osób zdecydowało się rozpocząć własną działalność gospodarczą i dać szansę sobie i Polsce na wyjście z marazmu komunistycznego. Zaczęto budować niezależność finansową, która wiedzie ku wolności!

Otwarcie Akademii Przedsiębiorczości Mentor

Zabezpieczone finanse to podstawowy gwarant dobrego życia. To dzięki nim staje się możliwe podejmowanie wyborów. Dokonując wyborów, musimy być jednak przygotowani na to, że poniesiemy ich konsekwencje. Konsekwencją tamtych wyborów był rozwój kapitalizmu, z jego dobrymi i złymi stronami. Dobre strony to rozwój kraju i wzrost stopy życiowej ludzi. Pojawiają się też jednak problemy, bo nie każdy daje sobie radę w bezwzględnej rzeczywistości, w której empatia schodzi na drugi plan, a na sztandary wynosi się asertywność. Kiedyś była to solidarność. Życie to permanentna zmiana, film drogi i sztuka dokonywania wyborów.

Otwarcie Akademii Przedsiębiorczości Mentor

Aby móc ich dokonywać, niezbędne są zmiany – przede wszystkim w edukacji, która jest podstawowym narzędziem przekształcania świadomości społecznej. Pięć lat temu został powołany do życia projekt „Kobieta Przedsiębiorcza.com” – projekt networkingowo-mentoringowy, który daje narzędzia potrzebne do kształtowania świadomego, lepszego życia. Inspiruje i uczy ludzi, którzy chcą zmian w swoim życiu i ich poszukują.

Otwarcie Akademii Przedsiębiorczości Mentor

Maria Jolanta Dakowska – przedsiębiorczymi, specjalistka od zarządzania, job coach i Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet 2013, Monika Rebelak – wykładowca akademicki, stworzyła Grupę Obcasy.pl, którą rozwija jako wydawca serwisów i blogów internetowych, inicjatorka i główna organizatorka „Koktajlu Kobiet Sukcesu” – wydarzenia, które motywuje kobiety do podejmowania wyzwań i brania życia w swoje ręce i Anna Rączkowiak – absolwentka studiów MBA, wieloletni dyrektor handlowy, szkoleniowiec i job coach.  Kierownik studiów podyplomowych i wykładowca na Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Połączyły siły i zaprosiły do współpracy tych, którym dobro innych ludzi leży na sercu. Stworzyłyśmy biznes, który dzięki współpracy B2B będzie w stanie zarabiać pieniądze na działania edukacyjne i pomoc samotnym dzieciakom, aby przygotować je do dorosłego życia. Będziemy to robić, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem – odpowiadają zgodnie założycielki.

Akademia Przedsiębiorczości Mentor już w kwietniu zaprasza na szkolenia !

Otwarcie Akademii Przedsiębiorczości Mentor