Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet. Odniosłaś sukces, bądź wzorem dla innych

Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet

Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet – o co właściwie chodzi, dowiesz się w tym miejscu.

Kobiety to ponad połowa ludności w Europie, ale zaledwie 1/3 liczby przedsiębiorców, dlatego stanowią dużą część niewykorzystanego potencjału przedsiębiorczości w Europie.

Zobacz też: Gabinety na wynajem Białołęka dla Ciebie

Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet – zainspiruj innych

Rozwój przedsiębiorczości kobiet opiera się na 5 filarach.

Polityka

Rozwój przedsiębiorczości kobiet w Unii Europejskiej i w Polsce wymaga wsparcia polityków: przyjazne państwo, zorientowane na ludzi z inicjatywą, czytelne i spójne prawo, prosty system podatkowy, urząd dla przedsiębiorcy, urzędnik chętny do pomocy.

Edukacja

Rozwój przedsiębiorczości kobiet wymaga wsparcia w zakresie edukacji przedsiębiorczości: łatwiejszy dostęp do wiedzy praktycznej, elastyczny system szkoleń, ułatwiający i przyspieszający rozwój osobisty przedsiębiorców, a także w różny sposób zachęcający kobiety do podejmowania działalności gospodarczej.

Kobieta z notesem
Kobieta z notesem

Innowacje

Rozwój przedsiębiorczości kobiet wymaga wsparcia w zakresie wdrażania innowacyjnych przedsięwzięć zwiększających konkurencyjność na rynku krajowym i międzynarodowym: wymiana dobrych praktyk i związana z tym możliwość wykorzystywania rozwiązań, które z powodzeniem zastosowano gdzie indziej oraz dostęp do nowinek technologicznych i organizacyjnych.

Współpraca (Networking)

Rozwój przedsiębiorczości kobiet wymaga współdziałania przedsiębiorczych kobiet w ramach zorganizowanych społeczności w kraju i na arenie międzynarodowej.

Dostęp do finansowania

Rozwój przedsiębiorczości kobiet wymaga wsparcia w zakresie łatwiejszego dostępu do finansowania przedsięwzięć gospodarczych ponieważ żadne przedsiębiorstwo nie może działać, inwestować i rozwijać się bez odpowiedniego finansowania i płynności finansowej.

Fundacja Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet

Inicjatorem i organizatorem projektu Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet jest fundacja Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet. Projekt został zainspirowany Europejską Siecią Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet zainicjowaną przez Komisję Europejską i ma na celu rozwój przedsiębiorczości w Polsce, a w szczególności zwiększenie liczby firm zakładanych i prowadzonych przez kobiety.

We współpracy z Klubem Przedsiębiorców i Ekspertów działającym przy Zarządzie Krajowym Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Warszawie co roku nominowanych jest kolejnych 100 Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet, wybieranych spośród grona najbardziej przedsiębiorczych Pań, które podejmą wyzwanie wspierania i inspirowania innych kobiet do zakładania swoich własnych firm.

We współpracy z organizatorami Europejskiego Kongresu MŚP Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet została powiększona o osoby spoza Polski, którym przyznano tytuł Honorowego Ambasadora Polskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet.

Misja i cele

Dziewczyna na wybrzeżu
Dziewczyna na wybrzeżu

Ambasadorem Przedsiębiorczości Kobiet zostają Panie, które odnoszą sukcesy, prowadząc swoje firmy, oraz angażują się w pozabiznesową działalność społeczną.

Ambasadorem Przedsiębiorczości Kobiet może zostać Pani, która:

  • prowadzi własną firmę lub posiada doświadczenie w kierowaniu przedsiębiorstwem i przestrzega standardów etycznych w biznesie,
  • posiada cechy lidera, jest aktywna społecznie i chce dzielić się wiedzą i doświadczeniami,
  • potwierdzi zamiar zaangażowania się w popularyzację idei przedsiębiorczości wśród kobiet i pomagania innym kobietom w biznesie.

Nasze hasło: Odniosłaś sukces, bądź wzorem dla innych.

Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet zainicjowała powstanie Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet w Warszawie.

Misją Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet jest propagowanie idei przedsiębiorczości wśród kobiet i wspieranie rozwoju firm prowadzonych przez kobiety. Głównym celem Fundacji jest zwiększenie liczby aktywnych kobiet prowadzących własne firmy i pokazanie, że kobiety w Polsce są gotowe zakładać własne stabilne przedsiębiorstwa i tworzyć nowe miejsca pracy.

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to społeczność osób zainteresowanych przedsiębiorczością kobiet. Należą do niej zarówno osoby, które już prowadzą swoje własne firmy i chcą je dalej rozwijać, jak i te, które dopiero wstępują na ścieżkę przedsiębiorczości. Sieć Przedsiębiorczych Kobiet jest płaszczyzną spotkania, wymiany doświadczeń i wzajemnych inspiracji, jest także miejscem edukacji i źródłem wiedzy na temat szeroko pojętej przedsiębiorczości.

Co robimy i co możemy dla Ciebie zrobić

Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet - kobiety na szczycie
Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet

Kobiety na szczycie

Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet została zainaugurowana 13 września 2012 r. nominowaniem 100 Ambasadorek.

Ważnym elementem projektu jest zachowanie różnorodności, która polega na tym, że Ambasadorki pochodzą z różnych miejscowości na terenie całej Polski, prowadzą działalność w różnorodnych branżach, ich firmy są różnej wielkości, posiadają różne doświadczenia zawodowe i są w różnym wieku.

16 września 2013 r. w ramach III Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach wręczono certyfikaty 100 kolejnym Ambasadorom Przedsiębiorczości Kobiet.

Z uwagi na międzynarodowy charakter Kongresu MŚP Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet została powiększona o osoby spoza Polski, którym przyznano tytuł Honorowego Ambasadora.

Powiązane

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków

Mariola

Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet

“Jestem kobietą przedsiębiorczą, pomysłodawczynią i fundatorką tej platformy informacyjno-networkingowej.

Przedsiębiorczość to stan ducha, a nie zawartość portfela. Działanie, poszukiwanie, kreatywne myślenie, współpraca – to właśnie jest przedsiębiorczość!

Kobieta Przedsiębiorcza.com jest wirtualną przestrzenią, która służy wymianie informacji i doświadczeń. Według nas kluczem do sukcesu są: networking – współpraca i mentoring – najstarsza metoda uczenia ludzi przez ludzi.”

Popularne

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków
gabinetyKlub -K 1
Gabinety na wynajem. Klub-K rusza z nową inicjatywą!
Scroll to Top