Bezpieczne kierunki wakacyjne – Przewodnik Emirates

Białe plaże, turkusowe morze i palmy: Seszele, Malediwy i Sri Lanka są teraz jeszcze bardziej atrakcyjnymi miejscami na bezpieczne wakacje dzięki łatwym do spełnienia wymaganiom wjazdowym. Aby sprostać popytowi na podróże, Emirates zwiększyły liczbę lotów do tych miejsc, oferując klientom większą elastyczność i wybór.

Linie Emirates podpowiadają, co należy wiedzieć, aby zaplanować wakacje na plaży nad Oceanem Indyjskim.

Seszele

Seszele ponownie otworzą swoje granice dla podróżnych z całego świata bez obowiązku szczepień lub kwarantanny od 25 marca. Jednak wszyscy podróżni nadal będą zobowiązani do przedstawienia negatywnego testu PCR wykonanego na 72 godziny przed odlotem. Mamy dobrą wiadomość dla osób chcących spędzić wakacje z dala od innych – oprócz doskonałych hoteli i kurortów Seszele udostępniają również piękne mieszkania i noclegi bez obsługi. Dzięki temu na wymarzonych plażach można mieć swój własny dom. Wakacyjne mieszkania zapewniają nie tylko bezpieczny dystans społeczny, ale są również idealne dla osób podróżujących z mniejszym budżetem.

Jak tutaj dotrzeć?

Od 28 marca do 30 października 2021 r. ilość lotów Emirates z Dubaju do Mahé zwiększy się z 5 do 7 razy w tygodniu i będą one realizowane Boeingiem 777-300ER. Pod linkiem znajduje się więcej informacji na temat warunków wjazdu na Seszele.

Bezpieczne kierunki wakacyjne - Przewodnik Emirates
Bezpieczne kierunki wakacyjne – Przewodnik Emirates

Sri Lanka

21 stycznia 2021 r. „Perła Oceanu Indyjskiego” ponownie została otwarta dla turystów. Kwarantanna nie jest konieczna, ale przed lotem, a także po przylocie należy wykonać test PCR. Warunkiem koniecznym do wydania wiz turystycznych jest potwierdzenie rezerwacji w hotelu z certyfikatem „Bezpieczny Poziom 1” na pierwsze 14 dni pobytu. Jeden test PCR COVID-19 zostanie przeprowadzony w dniu przybycia, a drugi test PCR po 10 dniach. Nie jest wymagana restrykcyjna kwarantanna.

Na Sri Lance podczas jednej wycieczki można odkrywać różne strefy klimatyczne, takie jak las deszczowy, sawanna, wyżyny z plantacjami herbaty i zaciszne plaże.

Na wyspie wczasowicze często wynajmują prywatny samochód i zwiedzają ją z certyfikowanym przewodnikiem. Hotele oferują specjalne zakwaterowanie dla kierowców w przystępnych cenach.

Na Sri Lance jest mnóstwo odosobnionych miejsc pośród bujnej przyrody: można podejść do dzikich słoni podczas safari w Parku Narodowym Udawala lub zwiedzić zielone, pagórkowate plantacje herbaty i wodospady w Nuwara Eliya i Ella.

Jak tutaj dotrzeć?

Emirates oferuje 6 lotów tygodniowo z Dubaju na lotnisko Kolombo Bandaranaike na Sri Lance. Tutaj znajduje się więcej informacji na temat warunków wjazdu na Sri Lankę.

Bezpieczne kierunki wakacyjne - Przewodnik Emirates
Bezpieczne kierunki wakacyjne – Przewodnik Emirates

Malediwy

Malediwy pozostają otwarte przez większość pandemii, a wymagania dotyczące podróży ograniczają się do testu PCR przed lotem i konieczności rezerwacji hotelu w zarejestrowanym ośrodku turystycznym. Z 1200 wyspami o długości blisko 900 km, Malediwy to idealny kierunek w czasach, kiedy należy zachowywać dystans społeczny. Na większości wysp jest tylko jeden kurort, w którym wczasowicze mogą wygrzewać się w słońcu. Najpopularniejsze są wille lub bungalowy z prywatnym dostępem do morza. Warto zafundować sobie pobyt w bungalowie nad wodą w lagunach na turkusowych wyspach. To najlepsze miejsce dla tych, którzy kochają plażę i lubią sporty wodne, takie jak nurkowanie i snorkeling. Niezwykle piękny podwodny świat zapiera dech w piersi, a jedna wyprawa na snorkeling przynosi podróżnikom spotkanie z setkami ryb i stworzeń morskich.

Jak tutaj dotrzeć?

Obecnie Emirates oferują swoim klientom 24 loty tygodniowo na Malediwy samolotem Boeing 777-300ER. Od 28 marca do 18 kwietnia linie lotnicze zwiększą liczbę lotów do 28 lotów tygodniowo, oferując klientom lepszą łączność z popularnym celem podróży na Oceanie Indyjskim. Tutaj znajduje się więcej informacji na temat wymagań dotyczących podróży na Malediwy.

Wskazówka dla podróżujących: więcej przestrzeni osobistej i prywatności podczas lotu w klasie ekonomicznej

Podróżujący w klasie ekonomicznej mogą teraz cieszyć się jeszcze większą przestrzenią osobistą i prywatnością na pokładzie dzięki możliwości zakupu do trzech pustych sąsiednich miejsc.

Miejsca te będą oferowane wszystkim klientom klasy ekonomicznej posiadającym potwierdzoną rezerwację. Nie będą oni mogli wcześniej zarezerwować pustych miejsc, ponieważ są one zależne od dostępności. Puste miejsca będą oferowane do zakupu wyłącznie przy stanowisku odprawy na lotnisku przed odlotem, a ich koszt waha się od 200 AED do 600 AED (od ok 200 do 600 zł) za jedno miejsce. W zależności od sektora lotów, do ceny należy doliczyć obowiązujące podatki.

 

Powiązane

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków

Mariola

Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet

“Jestem kobietą przedsiębiorczą, pomysłodawczynią i fundatorką tej platformy informacyjno-networkingowej.

Przedsiębiorczość to stan ducha, a nie zawartość portfela. Działanie, poszukiwanie, kreatywne myślenie, współpraca – to właśnie jest przedsiębiorczość!

Kobieta Przedsiębiorcza.com jest wirtualną przestrzenią, która służy wymianie informacji i doświadczeń. Według nas kluczem do sukcesu są: networking – współpraca i mentoring – najstarsza metoda uczenia ludzi przez ludzi.”

Popularne

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków
gabinetyKlub -K 1
Gabinety na wynajem. Klub-K rusza z nową inicjatywą!
Scroll to Top