Kobieta Przedsiębiorcza w Warszawie

Jak to się zaczęło…

Rok 2013 był rokiem przełomowym w moich poszukiwaniach na okoliczność jak „poukładać” moje życie osobiste i zawodowe, żeby czerpać z niego jak najwięcej przyjemności. Dzieci, przygotowane do życia „wyfrunęły z gniazda”, firmy które prowadziłam osiągnęły stabilizację, zaczęłam mieć czas skupiania się na sobie. Okres poszukiwania rzeczy, które sprawiają mi przyjemność (żagle, narty, tango, rozwój osobisty) i na domiar dobrego świat zewnętrzny zauważył moje zaangażowanie na rzecz pomocy kobietom na wsi w uzyskiwaniu niezależności finansowej – zostałam uhonorowana tytułem Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet.

Przedsiębiorczość Kobiet – to jest to! Kobiety mają potencjał trzeba im pomóc uświadomić im potrzebę bycia niezależnymi finansowo!

Z zaangażowaniem włączyłam się w działania Fundacji – Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet – która dostrzegła moje wysiłki w pracy na rzecz kobiet. Zagłębiając się w temat aktywności społecznej i zawodowej kobiet, dostrzegłam jak wiele kobiecych inicjatyw sprawia, że ten świat zmienia się na lepsze. Zobaczyłam ile cennych inicjatyw dzieje się w Polsce i na świecie.

Jako wieloletni wydawca na zlecenie gazet, czasopism, książek, portali, postanowiłam wydać moje czasopismo. Chciałam nagłaśniać kobiece inicjatywy, opisywać ich osiągnięcia zawodowe, dzielić się dobrym przykładem ale i opisywać porażki, aby inni mogli wyciągać dla siebie stosowne nauki.

Kwartalnik Kobieta Przedsiębiorcza.com

I tak oto we wrześniu 2013 r. na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw Kwartalnik Kobieta Przedsiębiorcza.com miała swoją inaugurację na konferencji prasowej w Centrum Kongresowym w Katowicach.

Kobiety i konsekwencje ich działań wpływały na mnie bardzo inspirująco. Śledziłam poczynania kobiet na świecie. Włączałam się w ich działania. Rozszerzyłam krąg moich zainteresowań o skuteczność biznesową ludzi niezależnie od płci. Obserwowałam prace organizacji zrzeszających ludzi przedsiębiorczych i przedsiębiorców. Dostrzegłam jak ważne są spotkania, rozmowy, networking – wspomina Mariola Dakowska.

Dostrzegłam, że mężczyźni dają sobie radę lepiej, kobiety zaś potrzebują pracy nad „wiarą w swoje możliwości”. Z drugiej zaś strony dostrzegłam, jak bardzo budzi się do życia chęć działania ze strony kobiet, ale jednocześnie potrzeba wsparcia.

W ślad za moimi spostrzeżeniami przyszła decyzja stworzenia miejsca w sercu Warszawy na Powiślu miejsca spotkań biznesowych. I tak oto w listopadzie, w światowym tygodniu przedsiębiorczości nastąpiło uroczyste otwarcie naszej siedziby.

Rozpoczęła się nowa odsłona naszej działalności. Portal relacjonujący wydarzenia, współpracę oraz miejsce realnych spotkań, rozmów…

Obserwacja życia, śledzenie potrzeb kobiet które chciałyby prowadzić własne biznesy lecz nie do końca wiedzą jak, bo często borykają się w małą wiarę w siebie i swoje możliwości utwierdziło nas w przekonaniu, że zasada „myśl globalnie, działaj lokalnie” jest najskuteczniejsza forma rozwoju przedsiębiorczości wśród kobiet.

Przedsiębiorczość na Białołęce

Kobieca przedsiębiorczość różni się od męskiej wg. naszego zespołu Kobiet Przedsiębiorczych. Choć są kobiety piastujące wysokie stanowiska zarządcze to stanowią one w populacji jednak tylko jakąś część. Dla większości kobiet bycie matką i „kapłanką domowego ogniska” jest priorytetem. Jednak nie powinno to pozbawiać takich kobiet możliwości zadbania o swoją niezależność finansową i posiadania realnego wkładu w życie ekonomiczne rodziny. Taka sytuacja ugruntowuje pozycje partnerską kobiety w związku. Sprzyja to równowadze i wzajemnemu szacunkowi.

I tak oto powstała lokalna wersja projektu Kobieta Przedsiębiorcza. W Warszawie na Białołęce powstał pierwszy Klub K – Kobiety Przedsiębiorczej. Miejsce spotkań tematycznych i warsztatów rozwojowych.

Powiązane

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków

Mariola

Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet

“Jestem kobietą przedsiębiorczą, pomysłodawczynią i fundatorką tej platformy informacyjno-networkingowej.

Przedsiębiorczość to stan ducha, a nie zawartość portfela. Działanie, poszukiwanie, kreatywne myślenie, współpraca – to właśnie jest przedsiębiorczość!

Kobieta Przedsiębiorcza.com jest wirtualną przestrzenią, która służy wymianie informacji i doświadczeń. Według nas kluczem do sukcesu są: networking – współpraca i mentoring – najstarsza metoda uczenia ludzi przez ludzi.”

Popularne

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków
gabinetyKlub -K 1
Gabinety na wynajem. Klub-K rusza z nową inicjatywą!
Scroll to Top