BiznesAria – sztuka tworzenia biznesu

Na czym właściwie polega robienie biznesu? Hm… szukaniu okazji, wymyślaniu produktu do sprzedaży czasem w formie konkretnego tworu, a czasem w formie usługi, a może w oferowaniu wiedzy?

W zasadzie każde z tych określeń może być prawdą. Tych prawd jest o wiele więcej. Ja stworzyłam moją własną definicję i wyszło mi słowo które teoretycznie nie istnieje, a jednak jest bardzo pojemne. Doszłam do wniosku, że

Biznes to sztuka, a jego twórca to Artysta

Z artyzmem największych lotów  kojarzy mi się Aria, aria operowa. Kunszt, technika, pracowitość twórcy… i tak oto stworzyłam nowe słowo BiznesAria. Sztuka tworzenia przedsięwzięcia biznesowego dostarczającego twórcy satysfakcji i pieniędzy na realizowanie jego życiowych zamierzeń.

Co potrzeba aby taką „arię”  stworzyć ? No… to duża praca. Praca intelektualna i fizyczna. Podzielę się z Wami moimi przemyśleniami na okoliczność jak moim zdaniem  dzisiejsza ja wzięłabym się do takiego tworzenia.

Inspiracja – kreacja –  realizacja

To slogan który towarzyszy mi w moim  życiu biznesowym odkąd zaczęłam go tworzyć.

Inspiracja

Podróże, książki, filmy, rozmowy… każdy z nas na przestrzeni swojego życia miał swoje chwile zachwytów. Czasem przekładało się to na jakieś działania, czasem związane było z przyjemności, wygodą a innym razem było przyczynkiem do pobierania nauk.

Kreacja

Impulsem do wszelkiej kreacji jest inspiracja. Czasem to sztuka wyższa, a czasem po prostu pragmatyka życiowa zwana poszukiwaniem rozwiązania problemu który pojawił się na naszej drodze.

Realizacja

Jeśli inspiracji i kreacji towarzyszy realizacja, czyli zmaterializowanie zachwytów i fantazji naszego umysłu to jesteśmy na najlepszej drodze do stania się twórcą biznesu.

 

 

Powiązane

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków

Mariola

Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet

“Jestem kobietą przedsiębiorczą, pomysłodawczynią i fundatorką tej platformy informacyjno-networkingowej.

Przedsiębiorczość to stan ducha, a nie zawartość portfela. Działanie, poszukiwanie, kreatywne myślenie, współpraca – to właśnie jest przedsiębiorczość!

Kobieta Przedsiębiorcza.com jest wirtualną przestrzenią, która służy wymianie informacji i doświadczeń. Według nas kluczem do sukcesu są: networking – współpraca i mentoring – najstarsza metoda uczenia ludzi przez ludzi.”

Popularne

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków
gabinetyKlub -K 1
Gabinety na wynajem. Klub-K rusza z nową inicjatywą!
Scroll to Top