Wydarzenia

Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie

Projekt Peña Flamenca TRIANA

ma charakter cyklicznych koncertów, na których publiczność ma szansę posłuchać i obejrzeć hiszpańskich artystów flamenco reprezentujących różne pokolenia i różne nurty artystyczne. W centrum zainteresowań pozostaje zawsze tradycyjne flamenco puro, które okazuje się być niewyczerpanym źródłem inspiracji.
Lutowy koncert będzie barwny i energetyczny za sprawą pełnych temperamentu artystek z Sewilli – . Towarzyszyć im na scenie będą gospodarze peñi – gitarzysta Arturo El Polaco i tancerka Marta Robles. Słynna „chispa española” czyli hiszpańska iskra bez wątpienia rozgrzeje nas wszystkich i podniesie na duchu.

Carmela Riqueni

jest siostrzenicą jednego z najwybitniejszych gitarzystów flamenco, legendarnego Rafaela Riqueni. Tańczyć zaczęła w wieku 10 lat. Zdobyła solidne wykształcenie taneczne. Mówi o sobie, że nie jest typem tancerki, która godzinami będzie szlifować przed lustrem jeden ruch. Preferuje cygański styl tańca, oparty na surowym rytmie, oszczędnych ruchach oraz temperamencie tancerza, który podczas tańca wpada w swego rodzaju trans. Zdaniem Carmeli we flamenco najważniejsza jest spontaniczność i inspiracja, którą czerpać należy z niepowtarzalności każdej chwili.
Ognisty temperament cechuje też pozostałe członkinie zespołu. W tańcu Marty Robles znajdziemy wysmakowaną elegancję i zmysłowość. Śpiewaczka Samara Montañez ma wspaniały głos o absolutnie magicznej barwie.  Ma niespożytą energię na scenie, która nie pozwala jej „usiedzieć na miejscu”. Prowokuje do spontanicznego tańca.
Przeciwwagę dla tej szalonej kobiecej energii stanowi wirtuozerski akompaniament gitarzysty Arturo El Polaco. W muzyce flamenco, która w ogromnej mierze jest improwizowana, rolą gitarzysty jest kontrolowanie procesu twórczego, spajanie poszczególnych elementów i nadawanie utworom ostatecznego kształtu.

koncert flamenco w Warszawie

Marta Robles i ArturoEl Polaco

Informacja o koncercie

Patronat na wydarzeniem objęły:

46. Peña Flamenca Triana – Carmela Riqueni & Samara Montañez
• 25 lutego – PIĄTEK – godz. 19.00
• 26 lutego – SOBOTA – godz. 19.00
AULA Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych
ul. Koszykowa 86, Budynek B.
Carmela Riqueni – taniec
Samara Montañez – śpiew
Marta Robles – taniec
Arturo El Polaco – gitara
BILETY PIĄTEK: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/69443/Warszawa/Pena+Flamenca+Triana/
BILETY SOBOTA: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/69444/Warszawa/Pena+Flamenca+Triana/