Są rzeczy, póki co niezmienne, jak to, że zamieszkujemy Ziemię. Zmienia się natomiast, ona sama, a z nią i my. Przyroda, zasoby naturalne, poziom dostępnej wiedzy, a przede wszystkim narzędzia, dzięki którym ta wiedza jest dostępna. To za sprawą wiedzy człowiek, w efekcie wyedukowany, może bardziej świadomie ekslorować i poznawać zarówno Ziemię, jak i człowieka, na wszystkich jego płaszczyznach. Człowiek w swej naturze jest zwierzęciem leniwym, oznacza to ni mniej ni więcej, tylko i aż tyle, że szuka sposobów, aby żyło mu się lepiej i dostatniej.
Idzie nowe? Czy prezentujemy stare, w innej odsłonie, dostosowanej do wymogów zmieniającego się otoczenia?
Projekt liczy sobie już kilkadziesiąt lat. W 2013 r. zarejestrowany został w Sądzie Najwyższym tytuł prasowy KobietaPrzedsiębiorcza.com, Było to formalne przypieczętowanie istnienia projektu, który powstawał i był realizowany w ramach dwóch współistniejących firm MakPrint i gospodarstwa Biała Wola. Czasopismo miało być narzędziem komunikacji pomiędzy samorządami, politykami, a przedsiębiorcami z sektora MiŚP.
Chcieliśmy inspirować dobrym przykładem, pokazywać możliwości współpracy, zachęcać do wspierania przedsiębiorców, ale także nagłaśniać absurdy formalno-prawne, które przedsiębiorcom utrudniają życie.
Procedura
Zabałaganiony świat wymaga uporządkowania. Wprowadzanie absurdów formalno-prawnych sprawia, że ludziom przestaje się chcieć robić cokolwiek z ich życiem czy biznesem.
Od początku w życiu projektu napotkaliśmy na wyboje. Złożyliśmy wniosek do Sądu Najwyższego o rejestrację tytułu Kobieta Przedsiębiorcza. Sąd Najwyższy, w osobie urzędnika, odmówił rejestracji tego tytułu tłumacząc, że jakiś koncern prasowy z Indii zarejestrował lata temu tytuł podobny Przedsiębiorcza Kobieta. W tej sytuacji zgodnie z zasadą „nie kopania się z koniem”, innego dnia czyli u innej osoby złożyliśmy ponownie wniosek o zarejestrowanie tytułu, tym razem jako KobietaPrzedsiębiorcza.com. Zawsze była to inwestycja czasu i pieniędzy. Co to za dziwoląg językowy dziwiła się Pani urzędniczka, od której zależało przyjęcie wniosku. Bo to kobieta nowoczesna usłyszała Pani, i rozbawiło ją to na tyle, że wniosek został przyjęty. Ku naszej uciesze również zatwierdzony.
Iść z duchem czasu.
A może nie warto wydawać kosztownej wersji papierowej? Hm… ale musi być na papierze, bo musi trafić do Biblioteki Narodowej do archiwum…. Nie ma na papierze czasopisma, znaczy się nie istnieje. Taka była wykładnia. Jak mus to mus, i tak oto czasopismo zostało wydrukowane w nakładzie 5 tysięcy egzemplarzy i trafiło do rąk przedsiębiorców. Miało swoją inaugurację na Międzynarodowym Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.
Po Kongresie, już jako portal czyli gazeta wirtualna, KobietaPrzedsiębiorcza.com zaczęła wieść swoje życie informacyjno-edukacyjne.
Każdy projekt, komputer, nawet życie rodzinne, jeśli nie podlega uaktualnieniu umiera śmiercią naturalną. To taka alegoria współistnienia międzypokoleniowego. Kiedyś młode pokolenie dostosowywało się do życia starszego pokolenia. Dzisiaj dzieje się dokładnie odwrotnie. Do tego doszło novum związane z naszymi czasami, czyli współistnienie międzykulturowe i międzynarodowe. Dlatego my jako medium informacyjne hołdujemy zasadzie: „Myśl globalnie lecz działaj lokalnie”.
Reasumując inspirujemy i zachęcamy do współpracy międzypokoleniowej, międzykulturowej i międzynarodowej.
Współpraca buduje.
KobietaPrzedsiębiorcza.com jest platformą wymiany doświadczeń i podnoszenia kompetencji. Pod parasolem projektu realizowane są działania stanowiące przestrzeń do współpracy, nauki i rozwoju. Jako tytuł prasowy jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Polskich Mediów, a od 2018 roku honorowym członkiem Warszawskiej Izby Gospodarczej.
Współpraca na jasno określonych warunkach wywołuje efekt skali. Jako praktycy biznesu wiemy, że w każdym biznesie kluczową rzeczą jest określenie zasad jego działania oraz określania „kto, jak i kiedy”. Narzędziem do tego jest strategia B2B. Wg. nas najbardziej jasna i klarowna choć żyjemy w czasach poszukiwań wersji lepszych. No cóż, czasem lepsze bywa gorsze, natomiast zawsze rozwija.
Czego życzymy Wam w nowym 2025 r.