Co to znaczy trafić w życiu na odpowiedniego Mentora?

Robert Kiyosaki jest jedną z tych osób, które zaliczam do moich biznesowych Mentorów. Urodziłam się w siermiężnej komunistycznej Polsce, ale miałam szczęście, bo jako 9 latka zostałam wywieziona przez rodziców na Kubę. Jako córka inżyniera, który uruchamiał fabrykę niklu w Nikaro, nie chodziłam do szkoły lecz uczyłam się w domu. Oznaczało to spędzanie dużej ilości czasu na rafie koralowej z głową w chmurach. Po powrocie do Polski już zawsze cierpiałam na „syndrom niedouczenia”, ale głowa pełna marzeń pozostała. Efekt… kilka zmian uczelni w 4 krajach i wieczne poszukiwania na okoliczność „co robić”, aby żyć dostatnio i przyjemnie.

Rober Kiyosaki z jego książką „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” był idealnym inspiratorem do moich „badań” nad zawiłością życia i nad czynieniem zmian, żeby moje życie było interesujące.

Od pracy nigdy nie stroniłam. Ale zawsze „kombinowałam” jak zarobić i się nie narobić. Wiedziałam, że nie mogę być specjalistką od wszystkiego. Doceniałam, że ludzie są mądrzejsi ode mnie w wielu dziedzinach. A przede wszystkim wiedziałam, że „nikt” się majątku nie dorobił bez ryzyka i własnymi rękami. We wszystkich książkach o tym pisano. Czytałam ich wiele.

Co to znaczy trafić w życiu na odpowiedniego Mentora?

Ta wiedza pozwalała mi zdecydować się na założenie własnej firmy. Trzydzieści lat temu założyłam moją pierwszą firmę – MakPrint. Była i nadal jest nie tylko moim żywicielem, ale też miejscem do eksperymentów biznesowych, które pozwoliły mi przygotować do życia i wykształcić moje dzieci na prestiżowych londyńskich uczelniach.

Kiyosaki w swoich publikacjach i wystąpieniach, porusza temat, który jest przedmiotem moich dociekań od wielu lat. W ich wyniku 5 lat temu powstał portal www.kobietaprzedsiebiorcza.com i jest przyczynkiem do rozwijania mojej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i mentoringu.

Jak przedsiębiorczość czyli w mojej ocenie, skuteczność życiowa, ma się do wykształcenia formalnego? Z dzisiejszej perspektywy powiem tak, a mam 3 dyplomy uczelni wyższych.

Dyplom nie przeszkadza, ale też nie pomaga w biznesie. Wiedza jest ważna, ale to jedynie wstęp do poszukiwań. Dopiero w połączeniu z przedsiębiorczością może skutkować biznesem. Poza tym teorii musi towarzyszyć praktyka i mentoring.

Przedsiębiorczość to stan ducha, a nie zawartość portfela. Działanie, poszukiwanie, kreatywne myślenie, współpraca – to właśnie jest przedsiębiorczość!

Jeśli szukacie swojej drogi w biznesie, to spotkanie z Robertem Kiyosakim i jego doradcami jest dla Was.

7-8 maja w Warszawie

Link z rabatem 20 %: https://en.xing-events.com/e/wnnsbd?discountCode=20OFF

Maria Jolanta Dakowska
Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet

Scroll to Top