II edycja Konkursu Świątecznego

 

Konkurs teatralny PeWNego razu w teatrze…


19 listopada 2015 r. mija 250 lat od zaprezentowania pierwszego przedstawienia teatralnego przez zespół polskich aktorów, stworzony z inicjatywy króla Stanisława Augusta. Data ta uważana jest za początek dziejów Teatru Narodowego, a jednocześnie za początek polskiego teatru publicznego. 

Rok 2015 został ogłoszony Rokiem 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Włączając się w szeroki nurt wydarzeń, związanych z  przypadającym w tym roku jubileuszem Wydawnictwo Szkolne PWN we współpracy z Polskim Radiem Dzieciom zaprasza wszystkich do spróbowania swoich sił w II edycji Konkursu Świątecznego. Zadanie konkursowe polega na napisaniu scenariusza przedstawienia teatralnego o tematyce świąteczno-zimowej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Kontakt ze sztuką, rozwijanie wrażliwości rozpoczyna się już od najmłodszych lat. Dzieci, które odwiedzają teatr, oglądają przedstawienia teatralne, a także aktywnie próbują swoich sił jako mali aktorzy rozwijają szereg ważnych dla ich rozwoju umiejętności osobowych, interpersonalnych i społecznych, ćwiczą pamięć, pobudzają wyobraźnię, trenują wymowę, uczą się integrować i współdziałać z innymi dziećmi. Dlatego zachęcamy do poznania świata dziecięcej wyobraźni i stworzenia sztuki teatralnej dla najmłodszych widzów.

Znana i ceniona autorka piosenek i wierszyków dla dzieci Dorota Gellner napisała książkę dla dzieci Teatrzyki na cztery pory roku, zawierającą 35 wierszowanych przedstawień. Wydawnictwo Szkolne PWN wydało książkę w pięknej oprawie graficznej  (Małgorzaty Cieślak) do wieczornego czytania dzieciom przez rodziców, a także do odgrywania prostych inscenizacji np. w grupie przedszkolnej. Zachęcamy do napisania własnego przedstawienia teatralnego dla dzieci. Niech nadchodzące święta i zimowy nastrój zainspirują do zadebiutowania w roli dramatopisarza.

Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy pełnoletni twórcy scenariuszy teatralnych, którzy nadeślą pracę  konkursową drogą elektroniczną do dnia 04.12.2015 r. na adres konkurs.wsz@pwn.pl. Dokładane informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej www.wszpwn.com.pl/wydarzenie/konkurs-pewnego-razu-w-teatrze.

Ogłoszenie wyników konkursu jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia! Nagrodą główną będzie publikacja 15 najlepszych scenariuszy w formie elektronicznej książki, udostępnionej na stronie internetowej wydawnictwa. Dodatkowo, za zajęcie pierwszych pięciu miejsc, przyznamy nagrody książkowe oraz upominki.

Wszystkim uczestnikom życzymy lekkiego pióra i owocnych wysiłków twórczych!

Kontakt:
Bogusława Trawińska
Boguslawa.Trawinska@pwn.pl
tel. 22 695 45 77

image003

Powiązane

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków

Mariola

Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet

“Jestem kobietą przedsiębiorczą, pomysłodawczynią i fundatorką tej platformy informacyjno-networkingowej.

Przedsiębiorczość to stan ducha, a nie zawartość portfela. Działanie, poszukiwanie, kreatywne myślenie, współpraca – to właśnie jest przedsiębiorczość!

Kobieta Przedsiębiorcza.com jest wirtualną przestrzenią, która służy wymianie informacji i doświadczeń. Według nas kluczem do sukcesu są: networking – współpraca i mentoring – najstarsza metoda uczenia ludzi przez ludzi.”

Popularne

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków
gabinetyKlub -K 1
Gabinety na wynajem. Klub-K rusza z nową inicjatywą!
Scroll to Top