IV Koktajl Kobiet Sukcesu za nami

23 maja 2019 w jednym z najnowocześniejszych i najbardziej eleganckich lokali na eventowej mapie Warszawy – Digital Studio Knowlage Village, przy ul. Puławskiej 457, portal www.obcasy.pl z redaktor naczelną Moniką Rebelak na czele zorganizował już IV edycję Koktajlu Kobiet Sukcesu – wydarzenia, zrzeszającego businesswoman i przedsiębiorcze kobiety z całej Polski.

IV Koktajl Kobiet Sukcesu za nami. Foto Lidia Skuza

Kobieta sukcesu – to synonim ciężkiej pracy, wytrwałości, uporu, konsekwencji, talentu, inteligencji, determinacji, siły, pomysłowości oraz niezwykłej wiary we własne możliwości. Kobietą sukcesu żadna z nas się nie rodzi – na taki tytuł trzeba pracować. Ciężko. W Polsce być kobietą sukcesu nie jest łatwo. Zarabiamy mniej niż mężczyźni na analogicznych stanowiskach. To oni piastują większość ważnych stanowisk w firmach. Kobiety nieustannie muszą udowadniać swoją wartość, mężczyzn ceni się bezwarunkowo. Na szczęście są kobiety, które wyłamują się poza ten schemat. Kobiety, które swoją tytaniczną pracą, determinacją i odniesionym sukcesem udowodniły, że w świecie wielkiego biznesu nie tylko dorównują panom, ale niejednokrotnie ich wyprzedzają… Stąd też organizacja Koktajlu Kobiet Sukcesu przez redakcję Obcasy.pl

IV Koktajl Kobiet Sukcesu za nami. Foto Lidia Skuza

Temat wiodący IV Koktajlu Kobiet Sukcesu brzmiał “Sprawdza siła kobiet drogą do sukcesu” i został podzielony na III części.

W I części Koktajlu “Sprzedaż, motywacja i cel – liderka / lider – czy płeć w biznesie ma znaczenie?” można było wysłuchać wartościowych prelekcji: Anny Rączkowiak z Akademii Przedsiębiorczości Mentor (temat prelekcji: Przywództwo – kierowanie innymi), Dr Ewy Mukoid (Komunikacja międzypokoleniowa) oraz Mecenas Małgorzaty Bobrek (Wsparcie biznesowo prawne w obrocie gospodarczym – bezpieczeństwo sprzedaży, umowy, transakcje biznesowe).

II część Koktajlu “Nowe technologie i pomysł w biznesie” była wypełniona prelekcjami Dr Ewy Łabno-Falęckiej pt. “Girls go technology oraz Agaty Sosińskiej (Prezes Parku Naukowo-Technologicznego w Płońsku) “Nowe technologie – szansa dla rozwoju start-upów na obszarach poza metropolitarnych”.

W III części Koktajlu “Profesjonalny wizerunek w biznesie – jak wygląd i samozadowolenie wpływają na rozwój firmy i budują jej potencjał?” wysłuchaliśmy prelekcji Agnieszki Ramiączek z firmy ARK (Event jako sposób kształtowania wizerunku), Jarosława Kulczyckiego, który opowiadał o Wizerunku w biznesie, a także Agaty Jakóbczak (“Twój pomysł może zmienić świat, jeśli skutecznie go zakomunikujesz” – mówi Nancy Duarte).

W IV części wydarzenia odbył się wyjątkowy panel dyskusyjny pt. “Sukces niejedno ma imię” z udziałem gości specjalnych. W wyczerpującej rozmowie udział wzięły znaczące osoby ze świata show-biznesu i biznesu: Beata Tadla, Dr Ewa Łabno-Falęcka oraz Lara Gessler.

Podczas wydarzenia Monika Rebelak – redaktor naczelna portalu Obcasy.pl  nagrodziła statuetkami kobiety, które w znaczący sposób wpłynęły na świat polskiego biznesu w kobiecym wydaniu. W kategoriach “Kobiety sukcesu” statuetki otrzymały:

IV Koktajl Kobiet Sukcesu za nami. Foto Lidia Skuza

Lara Gessler – Kobieta Sukcesu młodego pokolenia – Kreatywność w biznesie
Danuta Stankiewicz – Kobieta Sukcesu w kategorii: Artystka międzypokoleniowa – oryginalność i styl
Joanna Kulig – Kobieta Sukcesu w kategorii:Spektakularny sukces międzynarodowy – ekspresja i nieszablonowość
Róża Janusz Rutkowska – Kobieta Sukcesu w kategorii: Innowacyjność i odkrycie na skalę globalną
Kasia Kowalska – Kobieta Sukcesu w kategorii: Indywidualność artystyczna – wrażliwość i siła
Oprócz znanych osobistości nagrodziliśmy także wybrane firmy. W kategorii Firma przyjazna Biznesowi Kobiecemu statuetkę otrzymały:
Mercedes Benz Polska
ARK Eventy i szkolenia

IV Koktajl Kobiet Sukcesu za nami. Foto Lidia Skuza

O oprawę artystyczną i muzyczną zadbały wokalistki młodego i starszego pokolenia: Danuta Stankiewicz, Iwona Węgrowska oraz Zuzanna Niedzielska, a także zespół tenorów Leonvoci.

Tegoroczny Koktajl Kobiet Sukcesu był wyjątkowy, ponieważ portal Obcasy.pl obchodził swoje 15-lecie! Całość zwieńczyliśmy więc bankietem, na którym pojawił się wyjątkowy tort oraz można było skosztować pysznego wina.

Powiązane

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków

Mariola

Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet

“Jestem kobietą przedsiębiorczą, pomysłodawczynią i fundatorką tej platformy informacyjno-networkingowej.

Przedsiębiorczość to stan ducha, a nie zawartość portfela. Działanie, poszukiwanie, kreatywne myślenie, współpraca – to właśnie jest przedsiębiorczość!

Kobieta Przedsiębiorcza.com jest wirtualną przestrzenią, która służy wymianie informacji i doświadczeń. Według nas kluczem do sukcesu są: networking – współpraca i mentoring – najstarsza metoda uczenia ludzi przez ludzi.”

Popularne

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków
gabinetyKlub -K 1
Gabinety na wynajem. Klub-K rusza z nową inicjatywą!
Scroll to Top