Jak utrzymać formę jesienią i zimą?

Krótkie dni, długie wieczory, chłód, deszcz i wiatr nie sprzyjają aktywności fizycznej. Jesienią przechodzimy w stan hibernacji, a ruch ograniczamy do wycieczek do kuchni po kolejne porcje pysznych, ale tuczących przekąsek. Co zrobić, żeby jesienią i zimą nie przytyć i jak zmotywować się do ćwiczeń? Odpowiedzi na te pytania w artykule poniżej.

Co jeść jesienią i zimą, aby nie przytyć?

Podczas chłodnych miesięcy obfituje bardzo często gotujemy pożywne, ale kaloryczne potrawy. Specjaliści od spraw żywienia zalecają spożywanie ciepłych posiłków jesienią i zimą, ale to nie oznacza, że powinny być one nadmiernie kaloryczne. Na śniadanie polecane są owsianki, a na lekki obiad można wybrać warzywny gulasz, pieczoną rybę bądź gotowanego kurczaka. Ponadto zupy stanowią dobry pomysł na smaczne i lekkostrawne kolacje. W ciągu dnia można również sięgać po orzechy, suszone owoce i nasiona jako zdrowe przekąski. Jesień to także odpowiedni moment na detoks – sezonowe owoce i warzywa obfitują w antyoksydanty, które wspomagają naturalne oczyszczanie organizmu.
Zachowanie formy w okresie jesieni i zimy jest możliwe, jednak wymaga to motywacji i zaangażowania. Osobom, które chcą dbać o swoją sylwetkę w tym okresie, sugeruje się przygotowanie odpowiedniego planu. W takim przypadku można rozplanować sobie posiłki nawet na kilka dni, co pozwoli utrzymać kalorie w ryzach.

Jakie ćwiczenia wykonywać na jesień i zimę?

Obniżenie temperatury nie powinno stanowić uzasadnienia do rezygnacji z aktywności fizycznej. Zamiast szukać wymówek, warto wykorzystać zmieniającą się aurę. Po gorącym i dusznym lecie, jesień przynosi przyjemne odświeżenie. Powietrze staje się orzeźwiające, a podczas treningów nie doświadczamy takiego pocenia się, jak ma to miejsce w trakcie lata. Ponadto, takie miejsca, jak parki czy ścieżki rowerowe są wtedy mniej uczęszczane. Okres jesienny doskonale sprzyja również biegaczom.
Jest to również czas odpowiedni do eksplorowania nowych dyscyplin sportowych i sposobów spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu. W szczególności dobrze jest przekonać się do pieszych wędrówek, jazdy na rolkach, rowerze oraz tzw. “power walking”, czyli energicznych marszów w szybkim tempie. Niezależnie od warunków, musimy również dobrze przygotować się do takich aktywności. Z pewnością przydadzą się koszulki trekkingowe damskie, które zarówno na zewnątrz, jak i na siłowni będą sprawdzać się bardzo dobrze. Do tego musimy dobrać sobie spodnie bądź legginsy, w zależności od miejsca wykonywania aktywności. Aby buty nas nie obcierały, można pokusić się o ciekawe skarpety sportowe.

Artykuł partnera

Powiązane

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków

Mariola

Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet

“Jestem kobietą przedsiębiorczą, pomysłodawczynią i fundatorką tej platformy informacyjno-networkingowej.

Przedsiębiorczość to stan ducha, a nie zawartość portfela. Działanie, poszukiwanie, kreatywne myślenie, współpraca – to właśnie jest przedsiębiorczość!

Kobieta Przedsiębiorcza.com jest wirtualną przestrzenią, która służy wymianie informacji i doświadczeń. Według nas kluczem do sukcesu są: networking – współpraca i mentoring – najstarsza metoda uczenia ludzi przez ludzi.”

Popularne

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków
gabinetyKlub -K 1
Gabinety na wynajem. Klub-K rusza z nową inicjatywą!
Scroll to Top