Nowy wymiar planowania, czyli czym jest Bullet Journal?

Bullet Journal - co to jest?

Planować możemy tak naprawdę w każdym miejscu. Możesz tworzyć listy zadań lub plany miesięczne za pomocą komputera lub smartfona. Jeśli jesteś miłośniczką planowania na papierze, możesz robić to w notesie albo na kartce. Chcesz wznieść swoje planowanie na wyższy poziom? Wybierz zeszyty w kropki do Bullet Journal.

Bullet Journal – co to jest?

Bullet Journal to forma kalendarza lub planera, w którym mogą znaleźć się przeróżne zapiski. Choć sama nazwa oznacza z angielskiego bullet, czyli punktor oraz journal – dziennik, to nie musi zawierać on samych list zadań.

Jest to forma planowania dopasowana do użytkownika. Możesz w nim zawszeć to, co chcesz i czego potrzebujesz. Twój Bullet Journal może zawierać zarówno plan miesiąca, tygodnia i dnia, jak i zapiski dotyczące pomysłów, przemyśleń lub nawyków. Tak naprawdę ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Co możesz zawrzeć w Bullet Journal? Popularne strony w notesie to:

 • plan miesiąca,
 • plan tygodnia,
 • plan dnia,
 • śledzenie nawyków,
 • dziennik wdzięczności,
 • cele,
 • marzenia,
 • przeczytane książki,
 • obejrzane filmy i seriale,
 • lista życzeń,
 • podsumowania.

W czym najlepiej prowadzić Bullet Journal?

To, jak wygląda Twój Bullet Journal, zależy tylko od Ciebie. Możesz utrzymać go w stylistyce minimalistycznej i zapisywać nagłówki brush penem, a resztę treści zwykłym długopisem. Możesz posłużyć się metodą scrapbooking’u, wklejać naklejki, zdjęcia, malować, rysować i zapisywać cytaty. Wszystko zależy od Twoich preferencji oraz ilości wolnego czasu. Spokojnie, do prowadzenia Bullet Journal’a nie trzeba specjalnych umiejętności. Tak naprawdę wystarczy Ci notes oraz długopis, by zacząć prowadzić tę formę dziennika.

Jaki notes wybrać? Choć możesz wziąć pierwszy z brzegu, najlepiej sprawdzą się zeszyty w kropki do Bullet Journal. Posiadają one grubszy papier, który sprawdzi się, jeśli lubisz malować bądź pisać brush penami. Dzięki nim tusz nie przebije na drugą stronę.

Zeszyt w kropki ma jeszcze jedną ważną zaletę. Nie posiada on linii ani kratki, dzięki czemu zapiski wyglądają estetyczniej. Możemy w nim rysować, malować, pisać, wklejać różne rzeczy i wszystko będzie dobrze. Kropki nie wychodzą na pierwszy plan i nie rzucają się w oczy. A jednocześnie ułatwią rysowanie tabelek czy równe pisanie. Tego nie daje notes z gładkimi kartkami.

Bullet Journal to świetna forma planowania. Strony nie będą świecić pustkami, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kalendarzy. Możesz zacząć zapiski kiedy tylko chcesz. Nie musisz trzymać się sztywnych ram. Daj się ponieść wyobraźni i dopasuj Bullet Journal do swoich potrzeb.

Artykuł partnera

Powiązane

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków

Mariola

Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet

“Jestem kobietą przedsiębiorczą, pomysłodawczynią i fundatorką tej platformy informacyjno-networkingowej.

Przedsiębiorczość to stan ducha, a nie zawartość portfela. Działanie, poszukiwanie, kreatywne myślenie, współpraca – to właśnie jest przedsiębiorczość!

Kobieta Przedsiębiorcza.com jest wirtualną przestrzenią, która służy wymianie informacji i doświadczeń. Według nas kluczem do sukcesu są: networking – współpraca i mentoring – najstarsza metoda uczenia ludzi przez ludzi.”

Popularne

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków
gabinetyKlub -K 1
Gabinety na wynajem. Klub-K rusza z nową inicjatywą!
Scroll to Top