Święta, święta idą… Wesołe Święta…

Tradycja czy obowiązek?

Dla kobiet w większości przypadków to okres gruntownych porządków, gotowania, zastanawiania się jak ogarnąć w ten czas dodatkowe wydatki, bo „gości trzeba przyjąć”, kłótni z mężem, że nie chce mu się uczestniczyć w „przygotowaniach” zwanych naprawa tego co się popsuło, bo gości przyjdą.  Skoro do tej pory płot się sypał to nie trzeba go naprawiać akurat na święta, czy to nie wszechobecna męska logika? No i dzieci, zawalidrogi w tym trudnym okresie. Prezenty, bo to na Boże Narodzenie zawitał Mikołaj, a na Wielkanoc Zajączek. No czas wypełniony po brzegi. Ale… świat się kręci. Czyż nie o to chodzi?

Czy Internet uporządkował tę sferę życia?

Wcześniej w czasach „analogowych”   świat był  porządkowany przez zdjęcia pocztówkowe, teraz przez zdjęcia cyfrowe. W obu przypadkach na ogół te „brzydkie” nie pokazujące perfekcyjnego szczęścia były od razu wyrzucane. Te pokazujące inną odsłonę Świąt która nie wpisywała się w schemat pięknego obrazka zaburzały obraz Wesołych Świąt.

Prawda czy hipokryzja?

I to i to. Jak to w życiu. Raz na wozie raz pod wozem. Ja na moje  szczęście coraz częściej podchodzę do tych tematów z lekkim przymrużeniem oka. Porządki, no cóż raz na jakiś czas trzeba je zrobić. Jak się uda to włączyć w nie całą rodzinę. A najlepiej  na ten czas wybrać jakiegoś „kierownika” stada, bo stado najlepiej funkcjonuje z lekkim dyktatem. Można to też nazwać, zgodnie z poprawnością „polityczną” dyktaturą sterowaną zwaną demokracją. Czy tak czy siak i to i to na „D”.

A życie toczy się dalej…

 

Powiązane

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
Klub K
Relacja z pierwszego spotkania Klubu K w tym sezonie
China_Homelife_Poland_2019
Od kontaktów do kontraktów

Mariola

Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet

“Jestem kobietą przedsiębiorczą, pomysłodawczynią i fundatorką tej platformy informacyjno-networkingowej.

Przedsiębiorczość to stan ducha, a nie zawartość portfela. Działanie, poszukiwanie, kreatywne myślenie, współpraca – to właśnie jest przedsiębiorczość!

Kobieta Przedsiębiorcza.com jest wirtualną przestrzenią, która służy wymianie informacji i doświadczeń. Według nas kluczem do sukcesu są: networking – współpraca i mentoring – najstarsza metoda uczenia ludzi przez ludzi.”

Popularne

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
Klub K
Relacja z pierwszego spotkania Klubu K w tym sezonie
China_Homelife_Poland_2019
Od kontaktów do kontraktów
gala-1
Gala wręczenia Europejskich Laurów Przedsiębiorczości
Scroll to Top