Rejestracja potencjalnych Dawców szpiku – akcja HELPERS’ GENETARION

Rejestracja potencjalnych Dawców szpiku - akcja HELPERS’ GENETARION

Ruszyła wiosenna odsłona XII edycji akcji HELPERS’ GENERATION, w którą włączają się studenci z całej Polski, by nieść pomoc Pacjentom chorującym na nowotwory krwi. Pomimo że nie mogą przeprowadzić stacjonarnych akcji rejestracji na swoich uczelniach, to nie poddają się i nadal będą rejestrować potencjalnych Dawców szpiku – online! W wiosennej odsłonie projektu bierze udział 58 uczelni z całej Polski a akcję koordynować będzie 108 studenckich liderów. Wirtualne akcje na uczelniach, przeprowadzane pod hasłem #HelpersGonnaHelp, potrwają od 1. do 18. kwietnia.

Studenci działają – i pomagają!

Propagowanie wiedzy o idei dawstwa szpiku oraz rejestracja nowych potencjalnych Dawców szpiku to główne cele studenckiego projektu HELPERS’ GENERATION. Projektu, który niesie realną pomoc osobom, dla których często jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy szpiku. Dzięki dotychczasowym edycjom, studenci zorganizowali łącznie 1272 Dni Dawcy Szpiku, podczas których zarejestrowali aż 131 961 potencjalnych Dawców. Spośród nich 960 osób zostało Dawcą faktycznym, oddając krwiotwórcze komórki macierzyste dla swojego “bliźniaka genetycznego”. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie 1993 studenckich liderów, którzy nie tylko koordynowali projekt i rejestrowali potencjalnych Dawców, ale przede wszystkim edukowali, obalali mity i uświadamiali innych, jak niewiele trzeba zrobić, żeby komuś pomóc. W tegoroczną wiosenną edycję projektu zaangażowało się kolejnych 108 studenckich liderów.

Wiosenna edycja – rejestracja online

Akcję HELPERS’ GENERATION na Uniwersytecie Szczecińskim przeprowadzam razem z moją koleżanką, która jest również liderką tego projektu. Wykorzystujemy Social Media do edukowania i promowania idei dawstwa szpiku. Na Facebook’u utworzyłyśmy specjalne grupy – dla wolontariuszy oraz dla całej uczelni, na których informujemy, czym jest Fundacja DKMS, w jaki sposób można dołączyć do grona potencjalnych Dawców szpiku oraz wolontariuszy, i jak wygląda sam proces rejestracji. W akcję włączył się również nasz uniwersytet, który udostępnia posty, ale jest także sponsorem w konkursie, który odbędzie się na koncercie zespołu Tetas de Madera, zrealizowanym w formie streamingu. Na wydarzenie zapraszamy wszystkich studentów, ale nie tylko! Do akcji włączyli się też nasi wykładowcy, którzy na zajęciach opowiadają o akcji i zachęcają do wzięcia w niej udziału. – mówi Anna Prochera, studentka Uniwersytetu Szczecińskiego, liderka projektu

Zostań potencjalnym Dawcą szpiku – online

Jak zostać Dawcą szpiku podczas wiosennej edycji HELPERS’ GENERATION? Wystarczy wejść na dedykowaną akcji stronę Fundacji DKMS: www.dkms.pl/student-rejestracja i odpowiedzieć na 5 prostych pytań, które sprawdzą, czy możemy zostać potencjalnym Dawcą szpiku. Jeśli pomyślnie przejdziemy krótki quiz, to kolejnym krokiem będzie wypełnienie formularza rejestracyjnego i zamówienie pakietu do pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka. To tylko kilka minut, które mogą uratować komuś życie.

Powiązane

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków

Mariola

Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet

“Jestem kobietą przedsiębiorczą, pomysłodawczynią i fundatorką tej platformy informacyjno-networkingowej.

Przedsiębiorczość to stan ducha, a nie zawartość portfela. Działanie, poszukiwanie, kreatywne myślenie, współpraca – to właśnie jest przedsiębiorczość!

Kobieta Przedsiębiorcza.com jest wirtualną przestrzenią, która służy wymianie informacji i doświadczeń. Według nas kluczem do sukcesu są: networking – współpraca i mentoring – najstarsza metoda uczenia ludzi przez ludzi.”

Popularne

koncert flamenco w Warszawie
Carmela Riqueni i Samara Montañez z koncertem flamenco w Warszawie
money-2696219
Edukacja finansowa? Tego powinno się uczyć dzieci już w szkole podstawowej!
biznesaria
Nie ma przepisów ograniczających sposób prowadzenia firmy ani dystrybucji jej zysków
gabinetyKlub -K 1
Gabinety na wynajem. Klub-K rusza z nową inicjatywą!
Scroll to Top